ВК "Сливнишки герой" затрудни максимално лидера ВК "Ботев" Луковит

1700 преглеждания

Сливнишки герой е на трето място във временното класиране

В среща от 8 кръг на Национална волейболна Висша лига - Група A, домакините от ВК "Сливнишки герой" загубиха оспорвано от лидера ВК "Ботев" Луковит. Мачът се игра 27 януари в зала "Арена Сливница" пред около 200 зрители в събота. Гостите взеха първия гейм след оспорвана игра с минималното 25:23. Сливничани обаче успяха да се мобилизират и взеха следващите два гейма, обръщайки резултата в своя полза. Те спечелиха втория гейм с разгромното 25:13, а третия спечелиха с 25:20.

Все пак "Ботев" показаха, че не случайно са лидери и изравниха за 2:2, печелейки четвъртия гейм с 25:21. Тайбрека гостите спечелиха отново минимално с 16:14, оформяики крайния резултат за 3:2. Следващия мач на "Сливнишки герой" е на 3-ти февруари от 17:00 часа в Ябланица срещу домакините от ВК "Изгрев".

Резултатите от 8-ми кръг:

"Звездец" Горна Малина - "Изгрев" Ябланица 3:1

"Сливнишки герой" Сливница - "Ботев" Луковит 2:3

"Град" Белоградчик - "Славия" София 3:0

"Ботев" Ихтиман - почива

Класирне:

1              "Ботев"                               7             6              1              19:7                         17

2              "Звездец"                           7              5              2              16:8                        15

3              "Сливнишки герой"           7              4              3              16:11                       14

4              "Град"                                7              4              3              15:11                        12

5              "Изгрев"                             7               2              5              8:16                          6

6              "Славия"                            7               2              5              8:17                          6

7              "Ботев"                               6               1              5              5:17                          2